Anahtar Kelime ve Kelimeleri Bulma

Anahtar kelime nasıl bulacağını ve etkili şekilde kullanacağını bilmek, muhtemelen etkili bir arama pazarlamacısı için en önemli beceridir. Akıllı anahtar kelime planlama ve izleme, aynı zamanda, içerik planlamasını ve stratejisini yoğun bir şekilde bilgilendirmelidir. Ne yazık ki, çoğu anahtar kelime araştırma anında yapılır olarak yeni bir sayfa oluşturulur. Pazarlamacılara yeni fırsatlar bulmalarına ve stratejik planlamalar yapmalarına yardımcı olmak yerine, anahtar kelimeler genellikle bulunur ve mevcut yayınlara ve uçakta olan projelere uygulanır.

Bir SEO veya içerik oluşturucu iseniz ve düzenli olarak atıf yapılan bir anahtar kelime haritasına sahip değilseniz, bu mesaj sizin için. Mevcut sayfaları nasıl en iyi duruma getireceğimizi tartışmayacağız. Optimizasyon süreci size göre yeni olup bittiğinde teknik amaçlı SEO yayınları var. Ancak, bir anahtar kelime planı kavramı sizin için yeni ise, bu yazı işlemi boyunca size tamamen yardımcı olmalıdır. Tecrübeli iseniz, muhtemelen anahtar kelimeler için en az bir yeni numara veya uygulama alırsınız.

Oluşturduğum bir anahtar kelime araştırma şablonunu takip etmek isterseniz, bu Google dokümanının bir kopyasını çekinmeden çekinmeyin . Yazı boyunca, açtığınızda daha mantıklı olabilecek görüntüler göreceksiniz.

Anahtar kelimeleri bulma ve seçme

Açıkçası, anahtar kelimeleri kullanmanın ilk adımı insanların aradıklarını bulmaktır. Kapsamlı ve umarım faydalı olsa da, bu ilk bölümde şok edici veya çığır açıcı hiçbir şey yoktur. Gerçek büyü, anahtar kelimelerinizi nasıl kullandığınız içerisindedir .

1. Adım: “Büyük Liste”

Anahtar kelime araştırmasının ilk aşamasındaki amacınız, işletmenizin görünmesini isteyeceği her anahtar kelimeyi toplamaktır. Bu amaca ulaşamayacaksın, ancak yerlerinizi yüksek ayarlayın. Geçerli sitenizin yapısının dışında düşünün. Şu anda sıralamaya koyduğunuz ve bilerek rekabet ettiğiniz anahtar kelimelerin ötesine bakın.

Moz Anahtar Kelime Gezgini

Moz’un Anahtar Kelime Gezgini mükemmel bir araçtır ve bunu sadece Moz’un ikamet hipnotisti yüzünden söylemiyorum. Lansmanını bir şekilde kaçırmış olmalıyım, ancak hızla bir sürü anahtar kelime toplamak için hızlı bir şekilde ilk durağım oldu. Gruplama işlevi kafa terimlerini bulmak için mükemmeldir ve alt terimler daha sonra mevcut sayfalardaki terimleri optimize etmede veya oluşturmaya değecek ilgili sayfaların bulunmasında yararlı olacaktır.

Burada, Moz anahtar kelime aracını kullanıyorum ve göz ardı edeceğim çok düşük sesli anahtar kelime terimlerini hariç tutuyor. Bu yazı boyunca, sitem HighSpeedInternet.com’u örnek olarak kullanıyorum.

Bilinen baş terimlerinizi girin ve hepsini “CSV Dışa Aktar” işlevini kullanarak dışa aktarın. Aracın hızından etkilendim ve aslında kullanmayacağım terimleri ihraç etmekten kaçınmak için hacim filtreleri kullanıyorum. Bu küçük gibi gelebilir, ancak birçok araç arama hacminin herhangi bir tahmininden önce büyük ihracatı zorlar. Toplama ve dışa aktarma işlemini tamamladıktan sonra, kopyaları kaldırabilir ve Excel veya biraz daha karmaşık olan Google E-Tablolar komut dosyasıkullanarak sıralayabilirsiniz .

SearchMetrics

SearchMetrics, hangi anahtar kelimeleri sıralamak istediklerinden emin değilseniz iyi olur. Anahtar kelimeleri bulmak için rakiplerin sitelerini girmemiz gerekecek. Rakiplerin kim olduğunu bilmeyenler için “SEO araştırma> Rakipler” başlığı altında olası adayları gösteren kullanışlı bir araç var.

Benzer Web (gösterilmemiştir) de rakiplerini kontrol etmede yardımcıdır. Siteniz yeniyse, sıralamak istediğiniz sorguların bir kısmını takın ve bu siteleri yukarı kaldırın. Bazı rakipleri keşfettikten sonra, onları SearchMetrics’e atın ve “SEO Research” başlığı altındaki “Sıralama” bölümüne gidin ve “Uzun Kuyruk” u tıklayın.

Eğer bu rakip bir siteydi, sıralamaya koyduğu anahtarların bir listesini ve potansiyel trafiği görürdüm.

Diğer Aletler

 • SEMrush , site veya ilgili terimlerle arama hacmine sahip anahtar kelimeler bulabilen bir araç sunmaktadır. Anahtar kelime araştırması için daha iyi all-in-one araçlarından biri.
 • UberSuggest , tonlarla ilgili terimleri tükürür. Çoğu, alakasız veya düşük hacimli terimler için öneriler bulmuş olduğu için artık favori değil.
 • KeywordTool.io , daha tam özellikli bir aracın tamamlayıcısıdır. Başkalarının bulamadığı orta vadeli terimlerin bulunmasında çoğu araçtan daha güvenilirdir.
 • Google Anahtar Kelime Planlayıcı ücretsiz öneriler sunuyor . En büyük dezavantajı rakiplerinizin aracı aynı şekilde kullanması ve Google’ın önerdiği daha dar terim türleri için çok fazla rekabet yaratmasıdır. Yine de, araçlarınızın bütçesi düşükse bu aracı ve başka bir şey kullanmak güzel olur.

Neredeyse sınırsız sayıda anahtar kelime aracı bulunur, ancak gerçekten yalnızca bir veya iki tane gerekir. Büyük Liste süreciniz ne kadar kapsamlıysa, o kadar çok iş sizi daha sonra kurtaracaktır. Genellikle, üzerinde çalışacağınız bir site için bir veya iki günlük anahtar kelime toplamak için uğraşmaya değer.

2. Adım: Anahtar kelime hacmini öğrenin

Yinelenen anahtar kelimeleri kaldırmak için Excel’in kullanışlı işlevini veya bir Google E-Tablolar komut dosyasını kullanın. Çoğumuz için bir sonraki adım, anahtar kelimelerin kümelerini Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya yapıştırıp, hacmi dışa aktarmak ve tekrarlamaktır. Google’ın bir seferde kaç anahtar kelimeyi çalıştırmanıza izin vereceği konusunda bir sınır var; bu nedenle, kötü amaçlı anahtar kelimeleri ön filtreleme iyi bir fikir olabilir. Örneğin, sıklıkla rakiplerin markalı terimlerini çektim.

“Düşük hacimli” hesaplar için çalışma (+ ekstra hassasiyet)

Google geçtiğimiz günlerde, ucuz harcamalı hesaplar için anahtar kelime planlayıcıda aralıklar döndürerek Google ürünlerini ücretsiz kullananlara karşı süren savaşını sürdürdü. Bu aralıklar (aşağıdaki resimde olduğu gibi) o kadar geneldir ki, aslında ön filtreleme dışında herhangi bir şey için işe yaramazlar.

Bu sınırı aşmak için, şartlarınızdan herhangi birinde güzel “Plan Ekle” düğmesini tıklamanız yeterli.

Yalnızca birkaç anahtar kelime hacmini merak ediyorsanız, birden fazla terim için “Plana ekle” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Bunları daha büyük listeler için bir sonraki adıma yapıştırmak daha kolay. En az bir anahtar kelime ekledikten sonra “Planı inceleyin” düğmesini tıklayın.

Şimdi, yeni bir sayfada, aslında teklif vermeye başlamadığınız sürece “Hesabınıza Kaydet” düğmelerinden kaçınmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Terimlerinizi yapıştırmak için “Anahtar kelimeler ekle” yi tıklayın, ardından yeni bir reklam grubuna kaydedin.

Şimdi reklam grubunu tıklayın. Çoğunlukla boş olan büyük bir tablo göreceksiniz. 999 ABD Doları tutarında bir teklif girin ve aralığı aylık olarak ayarlayın. Farklı eşleme türlerini denemekten hoşlanıyorum, ancak genellikle tam eşleme kullanıyorum.

Peki neden bu?

 • Gösterim sayısı daha doğrudur ve normal araçta olduğu gibi yuvarlamaz.
 • Tahmin amaçları için daha doğru bir şekil istiyorsanız, özel tarih aralıklarını ayarlayabilirsiniz.
 • Eşleme türünü tekrar oynayabilirsiniz (bu, Google’ın standart planlayıcı arayüzünden uzaklaştırdığı şeydir).
 • Ücretsiz hesaplar için çalışır.

2. Adımın sonunda, basit iki sütunlu bir liste olmalıdır.

3. Adım: Anahtar kelimelere filtre uygulayın

Duyuruya, anahtar kelimelere filtre uygulamamız gerektiğini söyledik; onları silmek değil. Anahtar kelimeleri genellikle üç gruba ayırmak istersiniz:

1.) Öncelikli terimler: Hemen sıralamak istediğiniz anahtar kelimeler. İyi bir öncelik terimi aşağıdaki özniteliklere sahiptir:

 • Mevcut ve yakın gelecekteki işlerle ilgili
 • Sattığınız bir ürün hakkında iyi yanıt vereceğiniz bir soruyu ifade eder veya yerine getirebileceğiniz bir ihtiyacı ima eder
 • Yatırıma değecek kadar yüksek hacim

2.) İkincil şartlar: Birkaç gün sonra işimize devam etmek istiyoruz, ancak önceliğimiz anahtar kelimelerini sorguya duyarlı, iyi optimize edilmiş sayfalarla kapatmadan önce yapmamız gerekiyor. İkincil terimlerin genellikle aşağıdaki özelliklere sahip oldukları:

 • Satın alma niyeti yoktur, ancak sağlıklı bir hacme sahiptir ve sitenizin yaptığıyla ilgilidir.
 • Cevaplamak için uzmanlığa sahip olmadığınız bir soruyu ifade eder.
 • Dönüşüm gösterebilecek düşük hacimli terimler

3.) Diğer şartlar: Bazı üçüncü anahtar kelimeler (yani, işi genişletmeyi planladığınız anahtar kelimeler) hazırlayabilirsiniz, ancak genellikle burada durabilir ve diğerlerini “şimdilik yok say” için anahtar kelimeler olarak etiketleyebilirsiniz.

Genellikle neden bir terim kullandığınızı veya takip etmediğinizi not etmek istersiniz, böylece yeni anahtar kelimeler aradığınızda onu tekrar değerlendirmeniz gerekmez. Üçüncü adımın bitiş noktası sadece birkaç sütun ekler:

Anahtar kelimeleri etkili bir şekilde kullanma

Artık anahtar kelimeler topladıysanız, bunları nasıl kullanacağınızı anlama zamanı geldi. Nihai hedefleriniz 1) mevcut sayfalarda yeni fırsatlar bulmanız ve 2) yararlı bir yeni içerik parçası oluşturmanız veya önerebilmeniz için iyi bir açılış sayfasına sahip olmadığınız anahtar kelimeleri bulmaktır. Ya biz bunu yapalım önce, anahtar kelimeleri sitenizdeki sayfalara eşlememiz gerekir.

4. Adım: Öncelikli anahtar kelimeleri eşleştirin

Tıpkı öncelikli anahtar kelimeleri belirlemek için insan haklarına ihtiyaç duyduğunuz gibi, bunları sayfalara eşlemek için iyi değerlendirmelere ihtiyacınız olacaktır. Yargı adımlarını atlayabilir ve yine de nihai bir ürün çıkarabilirsiniz, ancak nihai olarak çok daha az faydalı olacaktır. Ayrıca, bu yüzden makinelerin bir süre devralınamayacağı işleri var.

Google Kazıyın

Önce anahtar kelimeleriniz ve mevcut sıralama için Google’ı kazıyın. Google sıralama izleme ve SERP kazıma kaşlarını çatıyor, ancak kazdıkları ve kazdıkları tüm içerik için adil bir oyun olduğunu düşünüyor. SERP’leri kazımak istemiyorsanız manuel olarak her sayfayı eşleyebilirsiniz, ancak büyük sitelerin her zaman potansiyel sayfaların bir listesini düşünmek yerine evet / hayır kontrol etmeleri güzel.

Bunun için birkaç araç ve hizmet var. Bir seferlik bir anlaşma olduğu için AWR muhtemelen en yaygın seçenektir. Ayrıca, proxy’lerle basit bir komut dosyası yazabilir veya bir düzine sitenin birinde bir freelancer bulabilirsiniz. Moz Pro’nun kampanyaları anahtar kelime limitinize göre çalışır, ancak Moz aracı, anahtar kelimeleri eşledikten sonra yardımcı olmaktan çok daha iyi .

Yeni URL’leri ve mevcut URL’leri eşleme

Her bir anahtar kelimenin sayfasına ve mevcut sıralamaya sahip olduğunuzda, sayfanın sorguyla eşleştiğini hızlı bir şekilde kontrol etmek istersiniz.

 • Bu sayfa kullanıcıya nasıl yardımcı oluyor? (Bunu, kullanıcının yaptığı şey ile karıştırmayın.)
 • Misiniz İdeal o sayfanın sürümü Google’da bu anahtar kelimeyi yazdığınız eğer ister ki ne?
 • Bu anahtar kelime veya anahtar kelime grubu hakkında bir sayfa yalnızca sorguyu daha iyi sunar mıydı?

Her küçücük anahtar kelime varyasyonu için yeni sayfalar oluşturmak istemezsiniz, ancak sayfanın kullanıcı sorusuna uyarlandığını hissetmek istiyoruz . İnsanların Google’dan istedikleri ile sitenizin yaptığı arasındaki boşluğu kapatmaya çalışıyorsunuz, bu nedenle kendinize sorduğunuz soruların UX ağırlığını hissetmesi şaşırtıcı olmamalı.

Bu soruları birkaç yüz kez sorduktan sonra ikinci doğa haline gelecektir. Bazı şartlar için hiçbir şekilde sıralama yapmazsınız, bu nedenle ya manuel olarak bir sayfa seçmeniz ya da yeni bir sayfa oluşturmanız gerekir. Bazı sayfalar (özellikle de 50+) için Google hatalı olur ve onları yeniden eşleştirmeniz gerekir.

En zor seçenek genellikle varolan bir sayfanın daha iyi uyum sağlayacak şekilde optimize edilip edilemeyeceği veya yeni bir URL’nin daha uygun olup olmadığıdır. Genel bir kural olarak, varolan bir sayfanın temel amacını güçlendirecek herhangi bir şey eklenebilir, ancak çekirdek amacı düşüren veya karıştıran herhangi bir şey başka bir yere yerleştirilmelidir. Sayfanın asıl amacının ne olduğu hemen açık değilse endişelenmeyin. Bu işlemdeki değerin bir kısmı, sayfa amaçlarını anahtar kelimelerle rafine etmektir.

En iyi 5 veya 10 sayfada bir sayfanız varsa, sayfayı optimize etmenin yeni bir sayfa oluşturmaktan daha iyi bir yol olduğunu varsaymak genellikle en iyisidir. Çakışan anahtar kelimeler kümeleri (her ikisi için sayfayı karıştıran sayfalar için optimizasyon anlamına gelir) aynı URL’de sıralamaya sahipseniz genellikle daha yüksek değerli terimleri seçebilir ve daha sonra ikinci kümeyle ilgili yeni bir sayfaya bağlanabilirsiniz.

Örneğin, “posta kodu ile internet sağlayıcıları” ve “uydu internet sağlayıcıları” için görünen bir sayfa olsaydı, bunlar çelişkili kabul edilirdi. Uydu İnternet (neredeyse her yerde bulunur) ve posta koduna özgü İnternet hakkında aynı anda konuşmaya çalışmak kafa karıştırıcı olurdu. Uydu İnternet için yeni bir sayfa oluştururuz, mevcut uydu İnternet içeriğini sileriz ve sıralama URL’sinden yeni sayfaya bağlarız.

Yeni sayfalar oluşturma

Fırsat olan yeni sayfalar belirlediyseniz, aferin! Çaba harcamanın ödüle layık olduğundan emin olun ve üretim sürecinizdeki fırsatlardan yararlanın. Anahtar kelime araştırması iyi yapılırsa yerleşik bir iş vakası gelir. Anahtar kelime hacmini gösterebilir ve anahtar kelime için tartışırsanız, tıklama, arama veya satın alma oranlarını yalnızca projenizde potansiyel bir dolar rakamına getirmek için bazı varsayımlar yapmanız yeterlidir.

Anahtar kelimeleri yeni bir sayfaya eşlediğinizde, kapsamın da yüksek bir düzeye getirilmesi gerekir. Yanıtlamaya çalıştığınız soruları ve sayfanın ne yapması gerektiğini bilmek, herkese katkıda bulunmaları için gerekli bilgileri verir ve bunları inşa etmenin en iyi yolunu belirler.

Var olan sayfaları optimize etme

Varolan sayfaları iyileştirmek genellikle daha kolay ve daha az zaman gerektiriyor, ancak sayfa başlıklarını optimize etmeyin ve bir gün arayın. Aslında sayfaya bakın ve bir Googled olsanız, görmek isteyeceğiniz şeyin iyi olup olmadığını belirleyin. Ayrıca rekabeti düşünün ve daha iyi olmayı hedefleyin.

Mevcut terimlerin, optimizasyon ve iyileştirmenin önceliklendirilmesi gereken en üst noktanın altındaki sıralamasında daha büyük bir listesi olacaktır. Önceliklendirme yardımcılarının birkaç örneği:

 • Anahtar kelime fırsatınız: Bir tıklama araştırması yapın, bulunduğunuz konumda elde ettiğiniz trafiği tahmin edin ve en üst noktadan kaç trafiği alacağınızı tahmin edin. Hem anahtar kelimeleri hem de sayfaları düşünün.
 • Rekabetçi fırsat: Yukarıdaki fırsatı rekabet metrikleriyle (ör. SERP’lerde PA / DA) birleştirin.
 • Başlıkları ve içeriği almak için sayfalarınızı tarayın, anahtar kelimeyi tek tek kelimelerle bölün ve kaç kelime göründüğünü görün.

Bu rakamları kılavuz olarak kullanın ve rekabet konusunda akıllı olun. Analitik kişiler, bir e-tabloya çok yaklaşmak kolaydır. Evde beslenen hayvan formülü üzerinde tek başına karar vermek yerine web sitenize ve rekabet alanınıza baktığınızdan emin olun.

Şüpheci içerik stratejileri / pazarlamacılar için bir kelime

Bunun, SEO’lar için bir yazıya benzediğini düşünüyorsanız anlıyorum. Çok aranan anahtar kelimelerden gelen içerikler her mevsim daha yeşil olur, ancak anahtar kelime hedefleme içeriği yazmanın sonucu nadiren ziyaretçilerinizin paylaşmak için acele etmesi gereken bir şeydir. Çok nadiren ilham verici, zamanında, eğlenceli veya başka türlü seksi. Ancak, bazı şeyleri aklınızda bulundurun:

 1. Kiminle inandığına bağlı olarak, ortalama organik trafik, web genelinde ortalama 2-4 kat daha fazla yönlendirme trafiğidir. Potansiyel kitlenizin yalnızca yarısına ulaşan bir içerik stratejisiyle kendinizi kısa yollarla satmayın.
 2. Herkesin yaptığı gibi içerik yaratmak zorunda değilsiniz. Aslında lütfen yapma! Dönem için sıralamaya giren sıkıcı bir grup makale mi var? Belki de etkileşimli bir araç yapmak. Sıkıcı olmayan bir şeyler yazın . Soruyu başkasının sahip olduklarından daha iyi cevaplayın.
 3. Paylaşılan ve bağlantı kurulan viral mesajlar oluşturacağınızdan daha sıkı arama yapmak için daha iyi satışlar elde edersiniz. Gerçekten iş değiştiren organik / gelen strateji için anahtar kelime avcılığını paylaşılabilir içerikle birleştirin.

Google’ın potansiyel hayranlarınızın ve müşterilerin aradıklarını açıkça söyleyecek şeyler için yararlı içerikler oluşturmak için bir SEO’nun iznini istemiyorsunuz. Bir anahtar kelime stratejisini kapsamlı bir içerik stratejisine dahil etmek neredeyse hile gibi görünür.

Elektronik tablo şablonu

Bunların hepsi biraz ezici görünüyorsa, Google dokümanlarında kullanmaya başlayabileceğiniz bir şablon oluşturdum. Sadece “Dosya> Bir kopyasını oluştur” seçeneğini seçin, yorumları okuyun ve rahat hissettiğinizde kendi verilerinize girmeye başlayın.

Anahtar kelime eşleme şablonunuzu edinin

Google doc, anahtar kelime fırsatını hesaplama, başlık optimizasyonu (sayfa başlıklarını koyarsanız) gibi fırsatları, hacimleri ve daha fazlasını içeren sayfa ve anahtar kelimeye göre anahtar kelime haritası düzenlemek gibi çok sıkıcı şeyler yapar.

Otomatikleştirmenin zamanı geldiğinde

Bu e-tablonun yaptığı şeylerin çoğunu yapmak için araçlar vardır. Doğru araç, dalmadan ve ödemeye başlamadan önce bazı şeyler akılda tuttuğunuz sürece paraya değer olacaktır:

 1. Satın almadan önce bir aletin ne yapmasını istediğinizi bilmek akıllıca olacaktır. Anahtar kelime eşleme şablonunu kullanın, aslında ne istediğini ve kullandığını düzenli olarak deneyin ve sonra anahtar kelimeleri eşlemenize ve sayfaları optimize etmenize yardımcı olacak araçlar ararlar. Kasten onları kullanarak araç yığılmayı önleyin.
 2. Çoğu araç, anahtar kelimeleri sayfalara eşleştirmeyi dener, ancak hiçbiri size yeni içerik oluşturmanın ne zaman ve nasıl başlaması gerektiğini güvenilir şekilde söyleyemez. Gerçekten insan kararına sahip ve “Bu soruyu cevaplandırıyor muyum?” Sorarak anahtar kelimeleri asla aradıysanız, muhtemelen bu aracı aşırı derecede güvence altındasınızdır.
SEO içinde yayınlandı

Anahtar Kelime ve Kelimeleri Bulma” için bir yorum

 1. Geri bildirim: seo for bloggers | HY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir