Sıralama Nasıl Yapılır: SEO Kontrol Listesi

SEO olmayan kişilere bir web sayfasının nasıl dereceleneceğini açıklamak yeterince zordur. Giderek daha da karmaşıklaşan bir alanda, iyi yapmak için çok çeşitli ayrıntılı konular üzerinde iyi bir kontrole sahip olmanız gerekmektedir. Yeni yılda sıralama yapmak için kapatılacak önemli öğelerin dokuz noktalı bir kontrol listesini kapsar ve belki de başkalarına nasıl açıklayacağınıza dair bazı ipuçları elde edebilirsiniz.

Sıralama Nasıl Yapılır: SEO Kontrol Listesi
Sıralama Nasıl Yapılır: SEO Kontrol Listesi

I. İçerik Google’ın kolayca tarayabileceği ve ayrıştırılacağı, taranabilir, erişilebilir URL

Bu nedenle, Googlebot’un örümceklerinin bu sayfaya gelmesini, orada bulunan içeriği metin okunabilir bir biçimde anlamasını, sayfadaki görüntüleri, görselleri veya video veya yerleştirmeleri veya başka bir şeyi anlamasını istiyoruz kendi web indekslerine koyabilecekler. Bu çok önemlidir. Onsuz, bu şeylerin hiçbirinin önemi yok.

II. Anahtar kelime araştırması

Araştırıcıların gerçekten çözmekte kullandıkları kelimeleri ve cümleleri tanımak veya keşfetmek ve dünyamızda yaşadıkları sorunun yanıtlarını almak zorundayız. Bunlar, kuruluşunuzun, web sitenizin gerçekten çözmeye çalıştığı, içeriğinizin çözmesine yardımcı olacağı sorun olmalıdır.

Burada istediğiniz birincil bir anahtar kelime ve umarım arama motorunun amacını paylaşan ilgili bir dizi ikincil anahtar kelimelerdir. Dolayısıyla, aynı içeriğin ona hizmet edebilmesi için tüm bu terimlerin ve kalıpların ardındaki niyet aynı olmalıdır. Bunu yaptığınızda, optimizasyon çabalarımızda hedefleyebileceğimiz birincil ve ikincil bir anahtar kelime kümesi oluşturduk.

III. Google’ın anahtar kelimelerin aramalarıyla alakalı olduğuna inandığını bulmak için SERP’yi araştırın

Bazı SERP soruşturmalarını yapmanızı, yani Google’da bir arama sorgusu gerçekleştirmenizi, size neler döndüğünü öğrenmenizi ve sonra Google’ın anahtar kelime aramaları ile alakalı olduğuna inandıklarını anlatın. Google, bu araştırıcının sorgusuna cevap verecek içerik nedir diye düşünüyor? Niyetini, gerekli içeriğin türünü ve ne eksik parçaları orada olabileceğini anlamaya çalışıyorsunuz. Burada, kimsenin hizmet etmediği delikleri bulursanız, ancak insanların cevabı istemesini biliyorum, o boşluğu doldurup o sıralamayı ele geçirmek mümkün olabilir.

IV. Arama yapan kişinin amacına hizmet edecek ve görevlerini başkalarından daha iyi bir şekilde bir başka sayfada çözecek olan, en inandırıcı, güçlendirilebilir kişi veya ekibin mevcut içerik oluşturmasına izin verin

Burada üç unsur var. İlk olarak, aslında inandırıcı, içeriği zenginleştiren kişi veya kişilere layık görmek istiyoruz. Neden? Çünkü bunu yaparsak, güçlendirirsek, bağlantı kurarsak, sosyal paylaşımın daha olası hale gelebilir ve içeriğimiz hem araştırmacıların, hem ziyaretçilerin gözünde hem de Google’ın gözünde daha inandırıcı olur. Bu mümkün derecesine kesinlikle bunu yapmanızı öneririm.

Ardından, araştırmacıların amacına hizmet etmeye ve görevlerini çözmeye çalışıyoruz. Bunu, birinci sayfadaki herkesten daha iyi yapmak istiyoruz; çünkü bunu yapmazsak, bu diğerlerinden çokını optimize etsek bile şeyler, zaman içinde Google farkedecek, biliyor musun? Araştırmacılar sonuçlarınızdan diğer sonuçlarla karşılaştırıldığında hayal kırıklığına uğradılar ve bu diğer insanları daha üst sıraya koyacaklardı.

V. Cazip bir başlık, meta açıklama yapın

Evet, Google meta açıklamalarını oldukça sık kullanıyor. Biliyorum bazen yapmadığı anlaşılıyor. Ancak, aslında, sayfadaki gerçek meta açıklaması kullanıldığında, zamanın yüzde büyük bir yüzdesi var. Başlığın nerede kullanıldığı daha da yüksek bir yüzdesi var. URL, Google bazen bunları keser, aynı zamanda snippet’te ve diğer öğelerde kullanılır. Şema ve diğer işaretleme türleri hakkında sonradan konuşacağız. Ancak snippet, SEO çabalarınız için hayati önem taşıyor çünkü arama sonuçlarında nasıl görüntüleneceğini belirliyor. Google sonuçlarınızı nasıl görüntüler; kullanıcıların, girişinizi veya başka bir başkasını tıklamasını isteyip istemediğini belirler. Snippet, “Gelip diğer çocuklar yerine bana gel” demeniz için fırsat. Bunu optimize edebiliyorsanız,

VI. Akıllıca birincil, ikincil ve ilgili anahtar kelimeleri istihdam edin

İlgili anahtar kelimeler, Google’ın sayfanın metin içeriğindeki içeriğinizin arama motorunun sorgusuyla alâkalı olduğunu kanıtlamak için Google’ın kritik olarak bağlantılı olduğu anlamına gelir. Neden burada metin içeriği söylüyorum? Çünkü tamamen görsel veya videoya ya da Google’ın zorla çözüme kavuşturamayacağı başka bir gömülebilir formatta koyarsanız, hesaba katmayabilirler. Ona sayfadaki gerçek içerik olduğu için davranmayabilirler ve sayfada, alakalı anahtar kelimelere sahip olduğunuzu Google’a kanıtlamanız gerekir.

VII. Alakalı ve mümkün olduğunda, alacağınız potansiyel görünürlüğünü artırmak için zengin snippet’leri ve şema işaretlemeyi kullanın.

Bu herkes için mümkün değildir. Ancak, bazı durumlarda, Google haberlerine girdiğinizde veya tarifi dünyasında olduğunuz ve görseller ve resimler almanız durumunda veya özellikli bir snippet fırsatınız varsa ve sizde bu özellikli snippet’in görselini bu krediyle birlikte alabilir veya seyahat veya çevrede zengin snippet’ler alabileceğiniz durumda, şemanın şu anda desteklediği diğer düşey yayınlar, bu harika. Bu fırsatlardan yararlanmalısınız.

VIII. Sayfayı olabildiğince hızlı hızlı yüklemek için optimize edin ve harika görünün

Yani görsel, UI perspektifinden harika görünüyorsun ve kullanıcı deneyiminin perspektifinden harika görünüyorsun, bir başkasının her cihaza, her hızda, her hızda kolay, tatmin edici bir şekilde görevlerini yerine getirmesine ve güvenli hale getirmesine izin veriyorum. Güvenlik kritik önem taşıyor. Tek şey HTTPS değil, ancak şu anda Google’ın önem verdiği şeylerin büyük bir kısmı ve HTTPS 2016 ve 2017 yıllarında büyük bir odak noktasıydı. Google için 2018’de odaklanmaya devam edecektir.

IX. Soruya büyük bir cevap vermeniz gerekir: Bunu kime destekleyeceğiz ve neden kim yardımcı olacak?

Bu harika cevabınızı elde ettiğinizde, çoğaltmanıza yardımcı olacak kişilerin ve yayınların belirli bir listesini kastediyorum, web üzerinden ve sosyal medyada sağlam bağlantılar ve sözler ve ağız yoluyla para kazanmak için idam yapmak zorundasınız. içeriğiniz Google’ın tarayıcıları tarafından ve insanlar tarafından, insanlar tarafından son derece alakalı ve kaliteli olarak görülebilir.

Tüm bunları yaparsanız, 2018’de çok iyi derecelendirileceksiniz. Yorumlarınızı, eklemelerinizi ve katkılarınızı dört gözle bekleyip, tweet iplikçiklerini incelemekten çekinmeyin.

SEO içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir