WordPress’de Yönlendirmeler Nasıl Oluşturulur?

Yönlendirmeler, eklentilerle WordPress’e ekleyebileceğiniz bir başka özelliktir. Hızlı Yönlendirmeler eklentisiyle sitenize yeni yönlendirmeleri kolayca nasıl ekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

WordPress’de Mesajları ve Sayfaları Yönlendirmek

İlk adım, Hızlı Sayfa / İleti Yönlendirme eklentisini yüklemektir :

Kurulduktan sonra , panonuzda yeni bir  Hızlı Yönlendirme paneli bulacaksınız:

Yönlendirme nasıl eklenir?

Yeni bir yönlendirmeyi kurmak için, İstek URL girişinde ziyaretçilerin yönlendirilmesini istediğiniz URL’yi girin  . Ardından, ziyaretçilerin yönlendirileceği URL’yi Hedef URL  girişine koyun  .

NW kutusu yeni pencerede kısaltmasıdır. Büyük olasılıkla sayfayı yeni bir pencerede açmak istemezsiniz. İdeal olarak ziyaretçiler, yönlendirildiklerini fark etmeyecek.

NF kutusu “nofollow” anlamına gelir. Bu, temel olarak Google’a bağlantıya güvenmemesi gerektiğini bildiren bir SEO terimidir. Sitenizdeki bir sayfadan başka bir sayfaya yönlendiriyorsanız, bu seçeneği kullanmak için bir neden yoktur.

Diğer ayarlar?

Hızlı Mesajlaşma / Sayfa Yönlendirmelerinde, yönlendirmelerinizin tümünü yapılandırmak için olmak üzere birkaç başka menü bulunur.

Sitenize birkaç yönlendirme eklemek istiyorsanız, muhtemelen bu seçeneklerden hiçbirine dokunmanız gerekmez. Buradaki ayarların çoğu, tüm yönlendirmeleri bir kerede toplu olarak düzenlemek içindir.

Etkinleştirmek isteyebileceğiniz bir ayar metaboks’ı yayınlar ve sayfalar üzerinde gizlemek için ikinci seçenektir. Hızlı Yönlendirmeler, bu kutuyu yayınların / sayfaların düzenleyicisinin altına ekler ve muhtemelen buna gerek yoktur:

Yönlendirme Soruları?

Yönlendirmeler web yöneticileri için çok değerlidir. Zaman içinde, 404 hatası bırakarak gönderileri ve sayfaları taşımak zorundasınız. Quick Post / Page Redirects eklentisi, WordPress sitenizdeki yönlendirme işlevlerini kullanmanın en basit yoludur.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir