Yüksek veya Düşük Kaliteli Siteler

Google’ın bir sayfanın yüksek veya düşük kaliteli olup olmadığını tartarken düşünmesi gereken faktörler nelerdir ve bu sayfaları kendiniz nasıl tanımlayabilirsiniz? Arama yapanların davranışlarından sayfanın yükleme sürelerine, yazım hatalarına kadar hangi sayfaların derecelendirileceğini ve hangilerinin yapılmadığını belirlemek için incelenecek bir çamaşır listesi var.

Yüksek veya Düşük Kaliteli Siteler
Yüksek veya Düşük Kaliteli Siteler

Google için “kaliteyi” oluşturan nedir?

Bu nedenle, Google, düşük kalite ile yüksek kaliteli arasındaki ney hakkında bazı fikirlere sahiptir ve bunların bazıları oldukça açıktır ve biz de buna aşinayız ve bazıları daha ilgi çekici olabilir. Yani…

 • Google benzersiz bir içerik istiyor .
 • Bu içeriğin araştırmacılarına olan değerin sayfadaki farklı kelimeler ve cümle değil aslında benzersiz olduğundan emin olmak isterler , ancak sağlanan değer aslında farklıdır.
 • Editöryel olarak bir sayfaya bağlanan çok sayıda dış kaynak görmeyi severler . Onlara, sayfanın muhtemelen yüksek kalitede olduğunu söyler, çünkü bu referansa layıktır.
 • Ayrıca, sadece kaynakların değil, etki alanlarının değil, bunlarla bağlantılı yüksek kaliteli sayfaların yüksek kalitede sayfalarını görmekten hoşlanıyorlar . Bu iç ve dış bağlantılar olabilir. Dolayısıyla, web sitenizdeki yüksek kaliteli sayfalarınız sitenizdeki başka bir sayfaya bağlarsanız Google çoğu zaman bu şekilde yorumlar.
 • Sayfa, araştırıcının sorgusuna başarıyla cevap verir .

Bu ilginç bir şey. Birisi bir arama yaparsa, burada “basınçlı yıkama” için Google’da bir arama yazdığımı söyleyelim. Sadece “basınçlı yıkama” yazacağım. Bu sayfa çıktı. Birisi o sayfayı tıklar ve burada kalırlar ve belki de Google’a geri dönerler, ancak o zaman tamamen farklı bir arama yapar veya farklı bir göreve başlarlar, farklı bir web sitesini ziyaret eder, e-postalarına geri dönerler, her neyse bu. Bu Google’a, harika, bu sayfayı sorguyu çözdü anlatıyor.

Bunun yerine birisi arar ve gider, arama yapar, bir bağlantıya tıklarlar ve düşük kalitede mumbo-jumbo sayfası alırlar ve geri tıklarlar ve bunun yerine farklı bir sonuç seçerler; böylece Google’a bu sayfanın yaptığı o araştırıcının sorgusunu başarıyla cevaplamaz. Bu çok sık olursa, Google bu etkinliği pogo yapıştırma olarak adlandırıyor; bunu ziyaret ettiğinizde sorgunuza cevap bulamıyor; dolayısıyla bir başka siteyi ziyaret ettiniz. Muhtemelen bu sonucun aşağıya ineceğini ve Google’da düşük kaliteli olarak algılandığını göreceksiniz.

 • Sayfanın herhangi bir bağlantısında hızlı yüklenmesi gerekiyor .
 • Mobil, masaüstü, tablet, dizüstü bilgisayar gibi tüm cihazlarda sezgisel kullanıcı deneyimi ve tasarımı ile yüksek kaliteli erişilebilirlik görmek istiyorlar .
 • Aslında gramer açısından doğru ve iyi hecelenmiş içeriği görmek istiyorlar . Bunun bir sürpriz olarak görülebileceğini biliyorum, ancak aslında bazı testler yaptık ve yazım hataları veya kötü gramer dilimleriyle Google’dan öne çıkarılan snippet’leri kaldırdığımızı gördük. Öyleyse özellikli bir pasaja sahip olabilirsiniz, SERP’lerde çok başarılı oluyor, oradaki bir şeyi değiştiriyorsunuz, karışıklığınızı yaşıyorsunuz ve Google, “Artık beklemiyoruz, artık hayır, siz kaliteli bir cevap değilsiniz” diyor. ” Bu durumda bize, o tür bilgiler için sayfaları analiz ettiklerini söyler.
 • Metin içermeyen metin alternatiflerine sahip olmalıdır . Bu nedenle Google alt özniteliğin kullanımını teşvik etmektedir. Bu videolarda transkriptleri sevmelerinin nedeni budur. Beyaz tahta Cuma günü, konuştuğum gibi, bu videonun altında, istemiyorsanız beni dinlemeden tüm içeriği alabileceğiniz ve alabileceğiniz bir transkript var. teknik veya ulaşılabilirlik, özürlü nedenler için.
 • Ayrıca, iyi organize edilmiş, tüketilmesi ve anlaşılması kolay içeriği görmek isterler . Bunu bir sürü farklı şey aracılığıyla yorumluyorlar, ancak bazı makine öğrenme sistemleri bunu kesinlikle alabiliyor.
 • Ardından , daha fazla bilgi edinmek, görevler hakkında takip yapmak veya kaynakları belirtmek için ek kaynaklara işaret eden içeriği görmekten hoşlanıyorlar . Dolayısıyla bir sayfadan harici olarak bağlantılar bunu yapacaktır.

Bu kapsamlı bir liste değildir. Ancak, Google’a düşük kaliteye karşı yüksek kaliteye sahip olmasını ve şeyleri filtrelemeye başlamasını sağlayan bazı şeyler bunlar.

SEO’lar ve pazarlamacılar, sitelerdeki sayfaları, kimliği yüksek veya düşük kaliteli hale nasıl filtreleyebilir?

Pazarlamacı olarak, SEO olarak kullanabileceğimiz bir süreç var. Google’ın ölçebildiği bu bileşenlerin her birine erişemiyoruz, ancak bunu belirlemek için bize yardımcı olacak bazı şeylere kaliteli bakalım, düşük kalite, belki bunu silmeyi veya almayı deneyin. veya düşük kaliteli ise yeniden oluşturun.

Genel olarak, ben çağırıyorum gidiyorum DEĞİL gibi şeyler kullanmak:

A. Sitede geçirilen süre, sitede gerçek zaman

B. Hemen Çıkma Oranı

C. Organik ziyaretler

D. Desteklenen dönüşümler

Neden olmasın? Çünkü hepsi tek başlarına yanıltıcı işaretler olabilir.

Web sitenizde uzun bir süre olabilir, çünkü birisi içeriğinizle çok meşguldür. Bunun nedeni, birisinin son derece sinirli olması ve ihtiyaç duydukları şeyi bulamaması olabilir. Böylece, arama sonucuna geri dönecek ve sorgularını erişilebilir bir şekilde hızlı bir şekilde cevaplayan başka bir şey tıklatacaklardır. Belki bir sürü pop-up’ınız var ve üzerlerine tıklayıp tıklamanız gerekir; x-düğmesini bulmak zor ve içeriğinizde ilerlemeniz gerekiyor. Yani sonuçtan çok mutsuzlar.

Hemen çıkma oranı benzer şekilde çalışır . Çok basit bir soruyu cevaplarken veya sonraki adım başka bir yere gitmekse veya sonraki adım yoksa, hemen çıkma oranı yüksek olabilir. Ben sadece almaya çalışıyorum, “Hey, bu tür işlem görmüş ahşap için basınçlı yıkama uçları lazım ve bu basıncı seviyesinde ahşabı yıkamak basınç uygularsam muameleyi kaldırıp kaldırmayacağımı bilmeliyim” ve hayır çıktı, ben iyiyim. Harika. Teşekkür ederim. Ben bitti. Web sitenizi artık ziyaret etmek zorunda değilim. Hemen çıkma oranı çok yüksekti. 80’lerde veya 90’larda yüzde hemen çıkma oranınız var, ancak aramanın sorgusuna cevap verdiniz. Google’ın istediğini yaptınız. Hemen çıkma oranı tek başına, metrik olarak kötü.

Organik ziyaretlerinizle aynı . Nedeni düşük kalitede, ancak bir nedenden ötürü organik trafik alan bir sayfaya sahip olabilirsiniz; bunun nedeni hala bir şey için sıralaması ya da bir grup uzun kuyruk parçası için sırada olması nedeniyle olabilir; ancak hayal kırıklığı yaratıyor Arama yapan. Bu uzun vadede biraz daha iyi. Buna sadece günler yerine birkaç hafta ya da aylar boyunca bakarsanız, genellikle daha iyi bir anlam kazanabilirsiniz, ancak yine de kendi başına bunu sevmiyorum.

Desteklenen dönüşümler mükemmel bir örnektir . Bu sayfa kimseyi dönüştürmeyebilir. Çerezleri bırakmak için bir fırsat olabilir. Yeniden pazarlamak veya bir kişiyi yeniden hedeflemek veya bir e-posta listesine kaydolmalarını sağlamak için bir fırsat olabilir, ancak doğrudan sahip olduğunuz hedef dönüşümlerine doğrudan dönüşemez. Bu, düşük kaliteli içerik olduğu anlamına gelmez.

BU iyi bir başlangıç ​​olabilir:

Bu sebeple size şunu söylemeye çağırıyorum , bunları metriklerin bileşimi olarak düşünmek . Düşük ve yüksek kalite için analiz ettiğinizde, uyguladığınız metrik yaklaşımının bir kombinasyonuna sahip olun.

1. Bu, katılım metriklerinin bir kombinasyonu olabilir . Bakacağım …

 • Toplam ziyaret sayısı
 • Dış ve iç
 • İnişten sonra ziyaret başına sayfalara bakacağım . Yani biri sayfaya gelirse ve sitedeki diğer sayfalara göz atarsa, bu iyi bir işarettir. Çok az, iyi bir işaret değil, kendi gözleriyle bakmazlarsa. Sitede geçirilen süre ve hemen çıkma oranı ve toplam ziyaret sayısı ile harici ziyaret sayısı gibi şeylerle birleştirilmelidir.

2. Bazı dış mekan metriklerini birleştirebilirsiniz . Yani şeyler …

 • Dış bağlantılar
 • Kök alanlarını birbirine bağlayan sayısı
 • PA ve Facebook, Twitter, LinkedIn paylaşım sayımları gibi sosyal paylaşımlarınız burada uygulanabilir. Sosyal paylaşımlar elde eden bir şey görürseniz, belki de araştırmacıların ihtiyaçlarıyla uyuşmuyor, ancak yine de yüksek kaliteli içerik olabilir.

3. Arama motoru metrikleri . Bakabilirsin …

 • Indexatio n arama çubuğuna veya tarayıcı çubuğuna doğrudan bir URL yazarak ve sayfa endeksli olup olmadığını görerek.
 • Ayrıca, kendi unvanlarına göre sıralananlara da bakabilirsiniz .
 • Google Search Console’a bakabilir ve tıklama oranlarını görebilirsiniz .
 • Benzersiz içeriklere karşı yinelenen içeriğe bakabilirsiniz . Dolayısıyla burada bir URL yazarsam ve birden fazla sayfa sitemden geri gelirse veya oluşturduğum bir sayfanın başlığına yazarsam ve kendi web sitemden birden fazla URL geldiğini görürsem, orada teklik problemleri var.

4. Neredeyse kesinlikle bir avuç sayfanın elle incelenmesini isteyeceksiniz .

 • Alt bölümlerden veya alt klasörlerdeki veya alt alanlardan gelen sayfalar ve bunları varsa “Oh, bekle”, bu aslında araştırmacılara yardımcı oluyor mu, bu içerik güncel ve güncelleniyor mu, kuruluşumuzun standartlarına uygun mu?

3 kova yapın:

Bu metrik kombinasyonlarını kullanarak, bazı kova inşa edebilirsiniz. Tüm URL’lerinizi dışa aktararak bunu oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Screaming Frog veya Moz’un paletli veya DeepCrawl gibi bir şey kullanabilirsiniz ve tüm sayfalarınızı bu gibi metriklere sahip bir e-tabloya dışa aktarabilir ve daha sonra sıralamaya ve filtrelemeye başlayabilirsiniz. Bir çeşit algoritma oluşturabilir, belirlediğiniz metriklerin bazı kombinasyonları şeyleri tanımlamakta oldukça başarılıdır ve bunu elinizdeki incelemesiyle iki kez kontrol etmiş olursunuz. Onları üç çeşit kova halinde koyman için teşvik edeceğim.

I. Yüksek önem . Çok yüksek önem, yüksek kaliteli içerik, bunu saklamaya devam edeceksiniz.

II. Çalışması gerekiyor . ikincisi, işe ihtiyacı olan, ancak hala arama motorlarında kalacak kadar iyi şeyler. Bu korkunç değil. Markanıza zarar vermez ve arama motorlarının düşük kalitede arama yapması ve sizi cezalandırması kesinlikle değildir. Sadece beklentilerinize ya da umutlarınıza göre yaşamıyor değilsiniz. Bu, yeniden yayınlayabileceğiniz ya da üzerinde çalışabileceğiniz ve iyileştirebileceğiniz anlamına gelir.

III. Düşük kalite . Gerçekten burada bulunan standartlara uymuyor, ancak bunları tamamen silmekle yetinmeyin. Biraz test yapın. Düşük kovaya koyduğunuz en kötü hurda örneğini alın, sitenizden kaldırın, bir kopyasını sakladığınızdan emin olun ve bu sayfalardan birkaç yüz veya birkaç bin kaldırarak göreceğiniz bir artış görürsünüz bütçe ve indeksleme ve sıralamaları tarama ve arama trafiği. Öyleyse, düşük kaliteli kovadan ayırdığınız şeyle daha az veya daha akılcı olmaya ve daha liberal olmaya başlayabilir ve çoğu zaman Google’dan bazı harika sonuçlar görürsünüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir