GTmetrix Test Aracı Kullanımı ve SEO Performansı

GTmetrix, Google PageSpeed ve YSlow kuralları ile sayfa yükleme süresi, toplam sayfa boyutu ve toplam talep sayısı gibi, web sitenizi optimize etmeyi, performansınızı artırmaya, sayfa yükleme hızının temel göstergelerini temel alarak düzgün bir şekilde performans raporunu görmenizi sağlar.

Sitenizin hızlı bir şekilde yüklenmesine devam etmesine yardımcı olmak için ek özelliklere erişim sağlayabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir

GTmetrix Website Speed and Performance Optimization, sitenizi yavaşlatan etkenleri olabildiğince hızlı bulmasına ve bu sorunları çözmenize yardımcı olmaya çalışarak, daha hızlı bir sayfa yüklemenize yardımcı olacak ücretsiz web site hız testi aracıdır.

Sitenizin performans raporunu daha iyi anlayabilmeniz için, gün boyunca farklı zaman dilimlerinde, birkaç kez hız testi de yapmalısınız.

Bunun nedeni, web sitenizin ziyaret eden ziyaretçilerin sayısı, sunucunuzun burada kullandığı yük ve web sitesi hız testi araçlarını kullandığınız da sitenizde sunucu yükü meydana gelecektir.

Kullanıcılarınızın, sitenizde gezinme konusundaki deneyimi büyük bir neden olmalıdır. Yavaş performans gösteren bir web sitesi, kullanıcıları başka sayfalara gönderecek ve ziyaretçi kaybı yaşayacaksınız.

Daha hızlı ve duyarlı bir web sitesi, komut dosyalarının ve resimlerin yüklenmesini beklemekten ziyade, içeriğinize daha hızlı erişim sağlamasına odaklanmanız gerekmektedir.

Daha hızlı performans gösteren sitelerin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda olabileceğiniz anlamına gelir. Geliştiriciler ve pazarlamacılar sitelerini sürekli olarak optimize etmeye çalışırlar, sayfa hızı göz önünde bulundurulması gereken en iyi optimizasyonlardan birisi olmalıdır.

GTmetrix | Website Speed and Performance Optimization

GTmetrix | Website Speed and Performance Optimization

GTmetrix nedir?

Alex Krohn, piyasadaki ihtiyaçları anlamak ve müşteri sorunlarını çözmek için, Gossamer Threads ile ortak çözümler arıyor ve bunu hızlı bir şekilde çözmek istiyorlardı.

Bu sırada, hosting firmaları ile yaşadığı problemler ve müşteri kayıpları ile ortak bir fikir almaya karar verirler.

Gossamer Threads‘ın sunmuş olduğu performans barındırma seçenekleri ve optimizasyon testi izleme, yükleme gibi yüksek değerli yönetilen hizmetler ile standart olarak gelen uygulama barındırma çözümleri önerilerini dikkate alır.

1996 yılında Alex Krohn ve Gossamer Threads tarafından GT.net adı altında bir yönetilen hosting şirketi kurmaya karar verirler.

Müşterilerinin hosting ihtiyaçlarını karşılamak ve sitelerinin performanslarını daha iyi öğrenmeleri için, GTmetrix adı altında bir hız analizi ve optimizasyon aracı oluştururlar.

Mobil Web Sitenizin Hızını ve Performansını Test Edin

Iphone ve Ipad gibi popüler mobil cihazlardaki web sitelerinin görüntülenmesini tahmin etmek için pro bronze, silver veya gold kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

Kayıtlı kullanıcılara hitaben, herhangi bir Android cihazından sayfa yükünüze ilişkin gerçek dünya performans verilerini elde edebilirsiniz.

Bu seçenek ile mobil web sitenizin hızını ve performansını test etmeniz için sadece, Vancouver, Canada bölgesini seçerek yapabilirsiniz.

  • Mobil performans raporları,
  • Mobil kullanıcılar için optimize etme,
  • Mobil sayfa yüklenmesi.

GTmetrix Test Server Locations

Dünyanın çeşitli yerlerinden bir kullanıcının, İnternet bağlantısının gecikmesini simüle etmek için kayıtılı kullanıcılarına, 28 farklı sunucusundan birini kullanarak sayfalarınızı analiz edebilirsiniz.

Analysis Options, sekmesinden herhangi bir yer seçebilir veya kullanıcı ayarlarınızdan varsayılan konumunuzu değiştirebilirsiniz.

  •  Vancouver, Canada
  •  London, UK
  •  Sydney, Australia
  •  Dallas, USA
  •  Mumbai, India
  •  São Paulo, Brazil
  •  Hong Kong, China
GTmetrix Test Server Locations

GTmetrix Test Server Locations

GTmetrix Kullanımı

GTmetrix, site performansınızı ölçmeniz için ücretsiz kullanım sağlıyor. URL sitemizi hızlı ve kolay bir şekilde analiz etmek için araç çubuğuna URL site adresinizi yazmanız yeterlidir.

GTmetrix | Website Speed and Performance Optimization

GTmetrix | Website Speed and Performance Optimization

Latest Performance Report for

Burada verilen performans rapor sonuçlarını anlamınız önemlidir. Sitenizi iyi optimize etmişseniz eğer iyi bir PageSpeed Score ve YSlow Score, puanları alabilirsiniz.

GTmetrix Latest Performance Report

GTmetrix Latest Performance Report

Bir web sitesinin yavaş yüklenme performansı birçok faktör tarafından belirlenir. Bir sayfa için bir istek yapıldığında, ön uç ve sunucu tarafı bileşenleri işlemleri tamamlamak için belirli bir süre alır. Her sitenin kendine özgü bir platformu ve kurulum olduğundan, bu sorunların çözümü siteye bağlıdır.

Google PageSpeed Insights  / YSlow

Google PageSpeed Insights ve Yahoo! YSlow, URL’leri analiz ederken farklı öneriler kullanır. Her hizmet, sayfa hızı performansı ile alakalı olduğunu düşündüklerinden bir kural kümesi kullanarak bir sayfayı analiz ederler. Kuralların çoğu birbiriyle örtüşür ve birbirine benzer, ancak genel olarak puanlarınız karşılaştırabilir olabilir.

GTmetrix Web Site Hız Testi Performans Aracı Kullanımı

GTmetrix Web Site Hız Testi Performans Aracı Kullanımı

No Responses

Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: