WordPress için MailChimp Kullanımı, Ayarları

MailChimp ile harika blogunuz sizi bekliyor olacak. Kullanımı ve ayarları sayesinde ziyaretçilere makaleniz hakkında toplu mail gönderme işlemi yaparak sitenize harika trafikler yaratacaksınız.

Bir çoğumuz MailChimp’in piyasadaki birçok e-posta otomasyon aracından biri olduğunu biliyorsunuz. Kullanıcı dostu olduğu için, pek çok küçük işletme arasında bir favoridir ve tamamen ücretsizdir.

MailChimp, e-posta adreslerini ve okuyucularınızın diğer bilgilerini toplamanıza yardımcı olur. Bunun karşılığında kitlenizin güncellemelerini, bültenlerinizi, kampanyalarınızı, blogunuz veya ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında mail gönderebilirsiniz.

Wordpress için MailChimp Kullanımı, Ayarları
WordPress için MailChimp Kullanımı, Ayarları

MailChimp

MailChimp üç farklı fiyatlandırma planı sunuyor.

 • Free
 • Grow
 • Pro

Kredi kartına ihtiyacınız olmadan Forever Free planı ile Aylık 12 bin e-posta gönderebilir ve toplamda 2 bin aboneye sahip olabilirsiniz. Listenizi büyütmek isterseniz size uygun doğru plana geçebilirsiniz.

Ücretsiz MailChimp hesabı için kaydolduğunuzda, adınızı ve e-posta adresinizi gireceksiniz ve size onay e-postası gönderilecek. Onay e-postasını aldığınızda hesabınızı etkinleştirmek için bağlantıya tıklayınız.

Aktivasyon e-postalarını almak için süre değişebilir. Etkinleştirme e-postasını almadıysanız spam klasörünü kontrol ediniz.

Get started with a free account
Get started with a free account

MailChimp hizmetlerinden onay e-postasını aldıktan sonra, hesap kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Check your email
Check your email

Robot olmadığınızı kanıtlamak için I’m Not A Robot düğmesine tıklayınız.

Confirm you're human
Confirm you’re human

Kayıt

 • First Name: Profiliniz ile ilişkilendirilen adınızı belirtin.
 • Last Name:Profiliniz ile ilişkilendirilen soyadı belirtin.

Welcome to Mailchimp

Welcome to Mailchimp

 • What’s the name of your business?: Şirketiniz veya kuruluşunuzun adı. Her e-postada adresiniz ile beraber görünecektir.
 • What’s your website?: Şirketinizin, kuruluşunuzun veya web sitenizin web sitesi URL’si. Bu, blog’unuzun web sitesi, sosyal ağ profili veya kişisel açılış sayfası olabilir.
Tell us about your business
Tell us about your business
 • Address line 1 (Street address or post office box): Gönderdiğiniz e-postada yasal bir adres gereklidir. Fiziksel adres için, kişisel adresinizi veya iş adresinizi yazabilirsiniz.
 • Address line 2: Gönderdiğiniz e-postada yasal bir adres gereklidir. Fiziksel adres için, kişisel adresinizi veya iş adresinizi yazabilirsiniz.
 • City:  Fiziksel adres, kişisel adresiniz veya iş adresinizin bulunduğu şehri belirtin.
 • State / Province / Region: Fiziksel adres, kişisel adresiniz veya iş adresinizin tam adresinizi belirtin.
 • Zip / Postal Code: Fiziksel adres, kişisel adresiniz veya iş adresinizin bulunduğu bölgeye ait posta kodunu belirtiniz.
 • Country: Fiziksel adres, kişisel adresiniz veya iş adresinizin bulunduğu ülke konumunu belirtiniz.
Add your address
Add your address

Farklı MailChimp hesaplarınızın bulunup bulunmadığını ve başka e-posta hizmetlerini kullandığınız kişi listesinin bulunup bulunmadığını belirtiyor. İlk defa kullanıyorsanız NO kutucuğunu işaretleyin.

 • Yes
 • No
 • I’m not sure
Do you have a list of email subscribers?
Do you have a list of email subscribers?

İşiniz hakkında daha detaylı bilgi edinmesi ve kullanımını kolaylaştırmak için Let’s train your Mailchimp brain özelliği devreye girecek.

Let’s train your Mailchimp brain.
Let’s train your Mailchimp brain.

Do you sell things online? Çevrim içi ürün ve pazarlama işlemi gerçekleştiriyorsanız size uygun olan seçeneği işaretlemeniz gerekmektedir. Vereceğiniz cevaplara göre kullanmanız gereken bir plan seçeneğini sunabilir, dilerseniz de aynı planla devam edebilirsiniz.

Do you sell things online?
Do you sell things online?

Yukarıdaki sorulara verdiğiniz bilgilere göre MailChimp sizlere yeniliklerden, ipuçlarından ve deneylerden oluşabilen bültene abone olabilir. Dilerseniz de MailChimp’i Kullanmaya Başla düğmesine basarak. İlk adım olan MailChimp kullanıma başlayabiliriz.

 

Great job! Your Mailchimp brain is much smarter now.
Great job! Your Mailchimp brain is much smarter now.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir