Pinterest Kullanımı ve SEO Ayarları

Pinterest blog sitenize ek trafik sağlayacak ve belli bir zaman sonra müşteri yığını oluşabilecek SEO ayarları ile beraber kullanımı ve ayarlarının nasıl yapıldığını ayriyeten Pinterest doğrulama  işlemlerinin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Pinterest ile oluşturduğum blog sayesinde siteme şuan az bir kitleye hitap etmekteyim ve bu trafik ilerleyen zamanlarda artacağına da eminim.

Oluşturduğum Pinler sayesinde Pinterest sayfama giriş yapan kullanıcılar aşağıdaki arayüze benzer bir görüntü ile karşılaşacaklar.

Sebebi ise, Pinterest site doğrulaması yaptığımdan ve paylaştığım içerikleri yani makaleleri Pinterest sayfasında da paylaştığımdan blog arayüzü sık sık değişmektedir.

 

Peki;

  • Pinterest Nasıl Kullanılır
  • Pinterest Site Ekleme!
  • Pinterest Site Doğrulama
  • Pinterest Web Sitesi Al Özelliği

Gibi bir çok konulara el atacağız.

Pinterest Hakan Yerlikaya Blogu
Pinterest Hakan Yerlikaya Blogu

Pinterest kullanabilmemiz için ilk önceliğimiz yeni bir hesap oluşturmak olacaktır.

Hesap oluşturmanız için herhangi bir Facebook yada Gmail oturumu ile açabilir.

Dilerseniz kullandığınız e-posta adresi ile yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Oluşturacağımız hesap ise herhangi bir işletme hesabı olmak zorundadır.

Üye Olma (Hesap Oluşturma) bölümünde, Bir işletme Hesabı Oluşturun menüsü göreceksiniz.

İşinizi büyütün bölümünde,

  • E-posta adresi
  • Şifre

Oluşturulmasını isteyecek ve kullandığınız yada kullanacağınız herhangi bir e-posta adresi ve güçlü bir şifre yazarak Hesap oluşturun düğmesine tıklayınız.

 

Bir işletme Hesabı Oluşturun
Bir işletme Hesabı Oluşturun

Bir işletme hesabı oluşturduk ve Pinterest Web sitesi Al özelliği ile sitenin sahipliğini doğrulayacağız. Pinterest ile site doğrulama işlemi biraz zaman alabilir sebebi ise site doğrulama işlemi yaparken en az 24 saat geçip meta etiketi kontrol edildikten sonra onay işlemi yapılmaktadır.

Şuana kadar Pinterest ile site doğrulama ve HTML etiketi ile doğrulama işlemini yaparken herhangi bir problem yaşamadığımı söylemek isterim.

İşinizi severek ve isteyerek yaptığınız takdirde sürekli olarak Pinterest sitesi üzerinden ciddi trafik kaynakları oluşacaktır. Pinterest site otoritesi yüksek olduğundan dolayı bu gibi sitelerden alınacak olan site bağlantısı zamanlar sitenizi daha değerli yapacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir