Çevrim içi WordPress Hız Testi Programları

Bugün sizlere bazı ücretsiz web site hız testi araçları listesini paylaşmak istiyorum.

Web site hızı neden bu kadar önemli derseniz?

Çünkü, Google bir başlangıç için söylüyor, site hızı Google algoritmasında önemli bir faktördür.

Bu nedenle hızlı yüklenen web siteleri SERP’lerde daha üst sıralarda yer almayı ve daha fazla ziyaretçi çekmeyi başarabiliyor.

Daha sonra kullanıcı deneyimi konuları da vardır.

Bir site hızlı bir şekilde yükleniyorsa, ziyaretçilerinizin gezinme, içeriğinizi okuma ve sonuçta dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksektir.

Diğer bir deyişle, hızlı yüklenen bir web sitesi, web sitesi sahiplerinin istediği tüm iyi şeylerin kilidini açar 😉

Paylaşacağım araçlarla site performansı ölçme ve WordPress sitenizin hızını test edeceksiniz. 😉

Bu web sitesi hız testi araçları ile hedeflemeniz gereken maksimum yüklenme süresi nedir derseniz? Daha hızlı, daha iyi bir site performans için çoğu uzman  iki saniye civarında iyi bir hedef olduğunu belirtiyorlar.

Web Site Hız Testi Araçları

Web Site Hız Testi Araçları

Web Site Hız Testi Araçları Listesi

1. Pingdom WebSite Speed Test

Pingdom, ücretsiz web sitesi hız testi aracıyla tanınan, pazar lideri bir web sitesi izleme hizmetidir.

Hız testi aracı, sitenizin tüm isteklerini bir şelale grafiği görünümünde görüntüler. Yükleme sırasına, dosya boyutuna ve yükleme sürelerine göre filtreleme yaparak olası iyileştirmeleri tanımlamanız için size farklı perspektifler sunabilirsiniz.

Ayrıca, toplam istekleri, yükleme süresini ve sayfa boyutunu da listeler.

Özellikle, benzer web sitesi hız testi araçlarına kıyasla, kullanımı son derece kolay olduğu için yıllar içinde popülerlik kazanmıştır.

Yeni başlayanlar için, Pingdom ile başlamak harika bir yoldur.

Pingdom

Pingdom

Pingdom, ayrıca 100′ den fazla bir hız performans derecesi veriyor.

Bu puanların her biri bireysel puan verilen on kriterlere ayrılır.

Yine, bu sitenizin hızına anlık, somut iyileştirmeler yapmak için hedefleyebileceğiniz hızlı kazanımları belirlemek için faydalı olacaktır.

Aşağıdaki, resimde sitemin 100 puana yaklaşık bir puan aldığını göreceksiniz.

Pingdom, web sitenizde gerçekleştirilen tüm testlerin sonuçlarını kaydederek, zaman için hız geliştirmelerini geçmişte izlemenize olanak tanır. Pingdom hız testi aracını nasıl kullanacağına dair rehberimize göz atabilirsiniz.

2. Google PageSpeed ​​Insights

Google, 2010’dan bu yana sayfa hızının SEO için önemli bir sıralama faktörü olduğunu söylüyor.

Google, sitenizin hızını artırmanıza yardımcı olmak için, mobil cihazlara ve masaüstü cihazlara yönelik bir sayfanın performansını ölçen kendi hız testi aracı olan Google PageSpeed ​​Insights‘a sahiptir.

PageSpeed puanı 0 ile 100 arasında değişir.

Daha yüksek bir puan her zaman iyidir ve 85 veya üstü puan ise, sayfanın iyi performans gösterdiğini gösterir. Rapor sayfası, performansı iyileştirmek için atabileceğiniz adımlarım yararlı bir dökümünü sunar.

3. Google Mobil Web Site Test

Google’a Mobil uyumlu telefonlardan sitelere giriş yapan ziyaretçilerin yavaş yüklenen sayfalardan ayrılma olasılıkları 5 kat daha fazladır. Bu yüzden, mobil web sitesi hız testi aracını yayınladılar.

Bu araç aslında, Google PageSpeed Insigtst tarafından desteklenmektedir ve pazarlamacıların veya ajansların daha kolay kullanabilmeleri için kolay optimizasyon raporları sunarak kullanımı kolaylaştırılmıştır.

Raporları doğrudan email adresinize gönderebilir veya bilgileri web yöneticinize veya gelişticinize iletebilirsiniz.

WordPress sitenizin nasıl kurulduğuna bağlı olarak, tüm senaryolarda 100/100 puanın bile mümkün olmaya bileceğini unutmayın. Çok sayıda çok amaçlı tema ve düzinelerce harici komut dosyasıyla, mükemmel bir skor elde etmek için neredeyse imkansız bir zamanınız olacaktır.

4. WebPageTest

WebPagetest , Google’da bir Chrome mühendisi olan Patrich Meenan tarafından oluşturulmuştur.  Açık kaynak kodlu bir projedir ve gerçek tarayıcılar (IE, Chrome, Mozilla vb.) kullanarak dünyanın çeşitli yerlerinden ücretsiz bir web sitesi testi çalıştırmanızı sağlar.

Hız testlerinden ek veri almanız gereken daha ileri düzey kullanıcılar için harika bir web sitesi hız testi aracıdır.

WebPageTest Hız Testi Sonuçları

WebPageTest Hız Testi Sonuçları

WebPageTest, çok adımlı işlemler, video yakalama, içerik engelleme, ilk görüş, tekrarlanan görüntüler, bağlantı hızını değiştirme ve çok fazlasını içeren gelişmiş testler yapmanızı sağlar.

Grafik raporu ile kaynak yükleme raporları sitenizde yapılabilecek iyileştirmelerle ilgili çok sayıda ek bilgi sağlar.

WebPageTest, kullanmanın bir diğer faydası uzun süredir HTTP / 2 yi desteklemiştir. Bu, WordPress sitenizin SSL üzerindeki gerçek performansını çoğullama, paralellik vb. istek başlığında aşağıda da görebileceğiniz gibi, WebPageTest Chrome 58 kullanıyor.

5. GTmetrix Speed Test

GTmetrix, bir başka popüler hız analizi aracıdır ve tartışılmasız en iyi Pingdom anternatiflerinin en iyi bilinenidir. Kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar oldukça hızlı bir şekilde analiz edebilirler. Araç, Google PageSpeed Insights ve YSlow tarafından sağlanan performans ve önerileri birleştirerek kapsamlı analiz sağlıyor. Bu, GTmetrix’in tüm hız optimizasyon ihtiyaçlarınız için etkili bir şekilde tek durak noktası olduğu anlamına gelir.

GTmetrix Web Sitesi Hız Testi Sonucu

GTmetrix Web Sitesi Hız Testi Sonucu

GTmetrix, sayfanın üst kısmında toplam sayfa yükleme sürenizi, sayfa boyutunuzu ve istek sayısını listeleyen bir özet görüntüler. Araç, ayrıca bir şelale tablosunda taleplerinizin bir listesini görüntüler ve sorunlu alanları kolaylıkla belirlemenizi sağlar. Şelale çizelgesi de indirilebilir böylece daha fazla analiz yapabilirsiniz.

Yapılana son testleri, geçmiş verileri karşılaştırmanıza ve test konumları, tarayıcılar, bağlantı hızları ve daha fazlası için önceden yapılandırılmış ayarlara sahip olmanıza sağlayan ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz.

GTmetrix Web Sitesi Hız Performans Aracı Sonuçları

GTmetrix Web Sitesi Hız Performans Aracı Sonuçları

WebPageTest gibi, GTmetrix’ de HTTP/2 hız testini destekliyor, istek başlığında aşağıda görebileceğiniz gibi, GTmetrix Chrome 54 kullanıyor. Chrome 41’de HTTP / 2 desteği eklenmiştir.

GTmetrix hız testi aracını nasıl kullanacağınıza dair bir rehberimiz mevcuttur ve makaleyi okuyarak web sitesi hız testi araçları listesini daha iyi kavrayabilirsiniz.

6. KeyCDN Website Speed Test

KeyCDN’nin ücretsiz web sitesi hız testi aracı, WordPress sitenizin genel hızını belirlemek için inanılmaz hızlı ve kolay bir yol sağlar. Basit sayfa hız testi, bir grafik dökümü ve bir web sitesi ön izleme içerir. Varlıklarınızın o fiziksel bölgeden indirilme süresini daha iyi belirlemek için dünyanın dört bir yanında stratejik olarak konumlandırılmış 14 farklı lokasyonlardan test edebilirsiniz.

Daha sonra paylaşmak veya daha sonra başvurmak üzere yer imi ekleyebileceğiniz özel ve herkese açık bir testi çalıştırabilirsiniz. GET / POST, HTTP durum kodlarına 200 OK veya 400 gibi dosya türlerine, içerik boyutuna, bekleme / alma süresine, toplam indirme süresine ve toplam HTTP sayısına ilişkin genel bir bakış sunar.

KeyCDN Website Speed Test

KeyCDN Website Speed Test

Sitenizde oluşturulan istekler, KeyCDN ayrıca Ping Test, HTTP / 2 test, HTTP Chech ve Traceroute Tool gibi diğer ücretsiz kullanışlı web performans test araçlarına da sahiptir.

KeyCDN hız testi aracı ayrıca HTTP/2 destekliyor. Yukarıda bahsi geçen diğer araçlardan farklı olarak, KeyCDN aslında testler için Mozilla Firefox’u kullanmıştır. İstek başlığında aşağıda görebileceğiniz gibi KeyCDN Firefox 36 kullanıyor. Firefox 36’ya HTTP/ 2 desteği eklenmiş.

No Responses

Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: